Makaleler

Griple İlgili Merak Ettikleriniz

Yazar: Dr. Yeşim Gündüz
Tarih: 1/29/2019
Okunma: 1333

Grip influenza virüsünün neden olduğu, genellikle yıl içerisinde sonbahar sonu, kış ve ilkbahar başına kadar olan dönemde daha sık görülen oldukça bulaşıcı bir hastalıktır. Grip belirtileri, virüsün vücuda girmesinden sonraki 1-3 gün içerisinde ortaya çıkar.
Aşağıdaki belirtilerden biri ya da birkaçı görülebilir;

Ateş (koltuk altından ölçülen 38 °C ve üzeri)
Titreme
Kuru öksürük
Boğaz ağrısı
Burun akıntısı ve tıkanıklığı
Baş ağrısı
Kas ve ek...

Devamını Oku...


BİOREZONANS NEDİR?

Yazar: Dr. Yeşim Gündüz
Tarih: 1/4/2019
Okunma: 1854

Dünyada ve ülkemizde yaygınlaşmakta olan tıp uygulamalarından birisi olan rezonans terapileri vücutta enerji bazlı değişimler yaratan ve cihazlar yardımıyla uygulanan tamamlayıcı tıp uygulamalarının genel adıdır. Rezonans terapilerinde yapılan işlem vücuda dışarıdan verilen titreşimlerle vücudun etkileşime sokulması ve vücudun enerjetik doğasında değişiklik yaratılmasıdır.

Biorezonans bir enerji tıbbı yöntemidir. Biyofiziksel bir teknik olduğu için kimyasal ilaçlar kullanılmaz. Ele...

Devamını Oku...


OZON TERAPİ

Yazar: Dr. Yeşim Gündüz
Tarih: 1/4/2019
Okunma: 1372

Ozon, atmosferin bir kaynağı ve oksijenin yüksek enerjili halidir. Gökyüzünün mavi renginin kaynağı olan ozonun dünyadaki yaşam için ne denli önemli olduğu son yıllarda yapılan bilimsel araştırmalarla kanıtlanmıştır. Dünya için bu kadar önemli olan ozon, tıp dünyasında da günden güne çok daha önemli bir yer edinmektedir.

OZON TEDAVİSİNİN KULLANIM ALANLARI
· Romatizmal hastalıklar ve fibromiyaljinin kontrolü,
· Bel ve boyun fıtıklarında ağrının azaltılması,
· Diyab...

Devamını Oku...


KUPA TERAPİ /HACAMAT

Yazar: Dr. Yeşim Gündüz
Tarih: 1/4/2019
Okunma: 1285

Kupa Tedavisi binlerce yıl öncesine dayanan eski bir tıbbi tedavidir. Eski Çinliler, Koreliler , Mısırlılar ve Araplar Hacamatı geleneksel tedavinin bir şekli olarak kullanmışlardır. Avrupa’da bu uygulamanın Bronz çağa kadar dayandığına inanılmaktadır ve modern cerrahinin gelişine kadar kupa tedavisi Birleşik Krallık, Fransa ve Almanya’nın yanısıra Amerika Birleşik Devletleri’ndeki doktorların rutin tıbbi uygulamalarının bir parçası olmuştur. Uzak Doğuda (Çin ve Kore ), Kupa tedavisi hem batı...

Devamını Oku...


Vajinismus Nedir ?

Yazar: Uzm.Dr. Oğuzhan Gündüz
Tarih: 1/16/2018
Okunma: 1716

Kadının tamamen iradesi dışında yani elinde olmadan, korunma refleksiyle cinsel ilişki sırasında kasılması, eşini itmesi, bacaklarını kapatması ve bunların sonucunda cinsel ilişkiye girememesi durumudur. Vajinismusta cinsel ilişki bir korku doğurur ve vücut buna kasılarak tepki verir. Penis vajinaya temas ettiğinde kadının vajina girişinde kasılma artar ve artan kasılma ile beklenen ama aslında hiç var olmayan ağrı acı hissedilir. Bu istem dışı vajina refleksi, cinsel ilişki esnasında, tampon...

Devamını Oku...


Sertleşme Problemi

Yazar: Uzm.Dr. Oğuzhan Gündüz
Tarih: 1/16/2018
Okunma: 2466

İKTİDARSIZLIK NEDİR
İktidarsızlık ; peniste yeterli ereksiyon (sertleşme) sağlanamaması ya da oluşan ereksiyonun erkek ve partneri için tatminkar bir ilişki sürdürecek kadar korunamaması durumudur. Bu durum yeryüzündeki tüm erkeklerin başına gelebilir ve bu normal bir durumdur. Ancak bu durum sürekli hale gelir ya da tekrar tekrar ortaya çıkarsa bu durumda incelenmesi ve düzeltilmesi gerekir.
Sertleşme sorunu durumdan bağımsız sürekli olabileceği gibi durumsal da olabilir. Örneği...

Devamını Oku...


Evlilik Terapisi

Yazar: Dr. Yeşim Gündüz
Tarih: 1/16/2018
Okunma: 1699

Evlilik terapisi, evlilik ilişkisini, evliliğin her iki tarafı (kadın ve erkek) açısından da, daha doyum verici hale getirmek için gerçekleştirilen bir psikolojik yardım (psikoterapi) sürecidir.

Çift Terapisi
Kişilerin evlilik içinde kendi cephelerinde yaşadıkları sorunları bir çift olarak konuşabilmeleri, tartışabilmeleri ve anlaşamadıkları konusunda bile anlaşabilmeleri aslında o evliliğin hala yaşadığının ve nabzının hala vurduğunun göstergesidir. Bünyede can...

Devamını Oku...


Erken Boşalma

Yazar: Uzm.Dr. Oğuzhan Gündüz
Tarih: 1/16/2018
Okunma: 25002

Erken boşalma nedir?
Erkeğin masturbasyon ya da cinsel ilişki esnasında penis vajina birlikteliği olsun olmasın kendi denetim ve arzusu dışında bir anda önlenemez boşalmasıdır.
Kime göre neye göre erken?
Yukarıdaki tanımlamadan da görüldüğü üzere aslında bu problemin adı erken değil denetimsiz boşalma olmalıdır. Zira boşalma süresini tatminkar olmadığı sürece saniyeler ya da dakikalarla sınırlamak ve sınıflamak doğru olmayacaktır.

Erken boşalma erkeği...

Devamını Oku...


Çocuklarda İdrar Kaçırma

Yazar: Uzm.Dr. Oğuzhan Gündüz
Tarih: 1/16/2018
Okunma: 1542

Doğduğumuzda sahip olmadığımız bazı özellikleri zaman içerisinde kazanırız. Yürümek , konuşmak, yardımsız yemek yemek, tuvalet alışkanlığı gibi fonksiyonlar çocukluk çağında kazandığımız yetilerden bazılarıdır. Gece ve gündüz idrar ve kaka tutma 6 yaşına kadar kazanılan özelliklerdir. Gece idrar tutma bu özellikler içerisinde en son kazanılandır. 6 yaşından sonra devam eden gece idrar kaçırma patolojik olarak kabul edilmekte ve ileri yetişkinlik dönemine kadar uzayabildiği gibi kendiliğinden ...

Devamını Oku...